A hónap 13. napjára eső péntek egy viszonylag ritka egybeesés, ám sokak számára nyomasztó huszonnégy órát jelent: vannak, akik szerint ezeken a napokon fontos odafigyelni – főként a rosszat jelentő – babonákra. Az ügyfélközpontúságot a zászlajára tűző Yettel ebből az alkalomból nem mindennapi fejlesztéssel bővítette hivatalos alkalmazását: a szolgáltató ügyfelei GPS koordináták segítségével rögzíthetik és oszthatják meg, ahol fekete macskát láttak. Az így létrejött adatbázis alapján a mobiltársaság ügyfelei biztonságban tervezhetik meg útvonalukat ezen a baljós napon is.
Egyesek szerint a péntek 13 és a fekete macska külön-külön is rosszat jelent, a két jel együttállása sokakban fokozott borzongást vált ki. Bár a Yettel alkalmazás Advanced Fekete Macska Riporting System (AFMRS) funkciójának debütálására a méltán rettegett péntek 13-át választotta a szolgáltató, az új funkció várhatóan állandó része marad a vállalat appjának. Az AFMRS-nek azok is örülhetnek, akik szerencsehozóként tekintenek a fekete macskákra, hiszen a funkció bekapcsolásakor kiválaszthatják, hogy inkább elkerülnék vagy inkább kereszteznék azokat a helyszíneket, ahol korábban fekete macskát riportoltak. Mivel mindannyian tudjuk, mit is jelent a péntek 13 és mire képesek a fekete macskák, a funkció országhatáron kívül is elérhető, sőt a várható kezdeti sikerek után a nemzetközi terjesztésben is lehetőséget lát a szolgáltató. A telkó szolgáltatók mindig is élenjártak az újító és a fogyasztók mindennapjait megkönnyítő megoldások terén; ennek ékes példája a frissen megjelent babona alkalmazás is.
„Ahogy az öreg bölcs mondta: csak azokban a babonákban higgy, amik működnek is.” – foglalta össze Mészáros Attila, a Yettel vállalati kommunikációs igazgatója.
A szolgáltató hangsúlyozza: a funkció túl van a béta teszteken, élesben is használható, csupán azt a hibát nem sikerült megfejteni, hogy teliholdkor miért akadozik a működése. Vissza nem igazolt megoldás lehet, ha ilyenkor a bal zsebünkbe egy gerezd fokhagymát helyezünk (csücskeivel észak és dél felé mutatva), a tesztek során ez többségében megoldotta a feltárt műszaki anomáliát.
„Vannak jó szokások, rossz szokások, jó és rossz gyakorlatok, minden tiszteletünk azoké az embereké, aki kitartanak elképzeléseik és vágyaik mellett, akik számára az egyensúlyt nem feltétlenül a „vagy-vagy”, hanem az „és” jelenti. Mi is arra törekszünk, hogy a komoly híreink mellett szórakoztató pillanatokat is okozzunk, ez a közlemény erről szól, az applikációnk imént részletezett fejlesztése csak a képzelet szüleménye” – törte össze sokak reményét a szakember, majd elfogyasztotta a lóherével táplált kecskéjéből fejt, 33 napon át kiégetetlen kerámiacsészében előkészített tejitalát.
You must be logged in to post a comment.