Amilyen ritkán hallani róla, annyira valós jelenség a férfi meddőség. Ez persze nem azt jelenti, hogy az első sikertelen hónap után irány az orvos, de mindenképp érdemes számolni mind a férfi, mind a női meddőség lehetőségével.
Amikor eljut odáig egy pár, hogy minden vágyuk egy kisbaba, akkor a védekezés elhagyása után szinte azonnal várják, hogy megtörténjen a csoda és a leendő kismama pozitívat teszteljen. Igen ám, de ez nem megy ilyen gyorsan a valóságban. Az sem meglepő, hogyha 1 éven belül nem fogan meg a baba, hiszen ahhoz, hogy minden klappoljon, rendkívül sok tényezőnek kell együtt állnia. Ellenben, ha 1 év után sem jön össze a kívánt gyermekáldás, akkor már érdemes keresni egy megbízható andrológust és nőgyógyászt. Ők azok a szakemberek, akik a leggyorsabban megmondják, hogy kinél és miben gyökerezik a probléma, már, ha van.
Mi az a meddőség és mikor érdemes elindulni valamerre?
Meddőségnek nevezzük azt az állapotot, amikor 2 egészséges felnőtt ember közül egyikük – vagy mindkettő – nem képes hozzájárulni ahhoz, hogy egy kisbaba megfoganjon. Erre a tudomány jelen állása szerint sokféle megoldás létezik, attól függően, hogy a pár melyik tagjánál van és mire van igényük. Éppen ezért nem szabad azonnal kétségbe esni, biztosan van valamilyen megoldás!
Mindkét fél érdekében érdemes minden esetben előbb a leendő apukát vizsgálni, mivel az ő mintavételük nem fájdalmas és roppant egyszerű, hiszen csak egy kis spermát kell leadni az elemzés érdekében. Persze itt néhányaknak le kell győzniük önnön büszkeségüket, hiszen már miért lenne náluk a bibi. Amennyiben tényleg egy kis trónörökös a vágy netovábbja, akkor ezt könnyedén átlépik a megoldás érdekében. Azért is érdemesebb ezzel az eljárással kezdeni, mivel a nők esetében a mintavétel ennél sokrétűbb, bonyolultabb, több időt vesz igénybe, és néhány eljárás kellemetlen, akár fájdalmas is lehet.
Egy vizsgálat folyamán sok mindent néznek az adott mintával kapcsolatban. Ilyenek például, hogy:
- Mekkora mennyiségű spermium van az adott mintában?
- Mennyi spermium van egy milliliterben?
- A mintában lévő spermiumok életképesek-e, élnek-e, valamint, hogy mennyire mozgékonyak?
- A spermiumok alakja mennyire szabályos, megfelel-e a nagykönyvben leírtaknak?
- Milyen a sperma kémhatása?
- Mennyi fehérvérsejt van a mintában?
Ezekre az információkra mind szükség van ahhoz, hogy megtudhassuk, hogy az adott férfi mennyire termékeny. Amennyiben nem túl lelkesítő a végeredmény, akkor sem kell kétségbe esni, mivel vannak olyan dolgok, amikkel segíthetjük a spermiumszám növekedését, azok életképességét. Ilyenek például az egészséges táplálkozás, a dohányzás és az alkoholfogyasztás mellőzése, valamint a rendszeres sport beépítése a mindennapokba.
Ha ezek mégsem segítenek? Akkor sincs gond, mert számos spermiumszám növelő étrendkiegészítő vagy gyógyszer fogyasztásával is hozzájárulhatunk a probléma megoldásához.
You must be logged in to post a comment.