- Néhány évtized kellett csak ehhez.
Egyre gyakrabban hallani az aranysakál nevű fajról hazánkban is – többnyire negatív körítéssel. Az Agrár magazin cikkében arról olvashatunk, hogyan vált egy a hazánkban kihaltnak nyilvánított faj igazi csúcsragadozóvá nem csak Magyarországon, hanem Európa szerte.
A rókánál nagyobb, de a farkasnál kisebb ragadozó úgy tudott már-már invazív fajjá válni, hogy különösen jól alkalmazkodik az átalakuló körülményeihez. Ez elsőként az életterére igaz, hiszen komoly változások zajlottak azóta, hogy először megvetette a lábát az országban. Igaz viszont továbbá a táplálkozására is, hiszen eleinte egy vizes területeken élő ragadozóként tartották számon, ma pedig már a szárazabb vidéken is megél. Csapatban vadászik, és falkában is él. Hatékonyságának ez a másik kulcsa, hiszen a szervezetten és ravaszul vadászik. Intelligenciájának köszönhetően könnyen felismeri a veszélyes helyzeteket, gyorsan reagál rájuk, így például a vadászt is messziről elkerüli, ha valamelyik társát elejtik előtt.
Védett fajból vadászok prédája
Eltűnése után védett fajként tekintettek az aranysakálra, de az egyedek száma mára olyan nagy, hogy a rókákéval vetekszik. Éppen ezért is egy egész évben vadászható fajról van szó. Nem csak a vadállományban tesznek kárt, éppen ezért az állattartással foglalkozók körében sem túl népszerűek, így az egyre szaporodó ragadozó nem csak idehaza, de Európa egész területén okoz egyre nagyobb fejtörést.
Írásunk a Minden férfinak férfi portál, a Mezőgazdasági magazin, az Ipari magazin, a Diashow és az Igazmondó portál közreműködésével készült.
You must be logged in to post a comment.