- A vigalmi negyed sorsát át kéne gondolni
„Szomorú, hogy az iskolában nem tanuljuk bővebben, érdekesebben Budapest történetét” – mondja a Sétaműhely városi sétáit vezető Görbe Márk művészettörténész a Budapest TE meg ÉN eheti adásában. A szakember mellett Till Attila is szerepel a legújabb podcastban, amely most Budapest rejtett szépségeiről, különleges épületeiről szól.
Görbe Márk szerint az idei nyár egyedülálló lehetőség arra, hogy intimebb hangulatban fedezzük fel a fővárost. „Ki tudja, hogy adódik-e olyan lehetőség az életünkben, hogy a régi korok hangulatát megidézve sétáljunk a budai vár utcáin.” A túravezető szerint az az egyedülálló a fővárosban, hogy igen közel egymáshoz egészen más karakterű és hangulatú városrészeket találunk.
Görbe Márk a podcastban arról is beszél, hogyan lehet a gyerekeket lekötni egy városi séta során, illetve merre jár a sétavezető saját örömére Budapesten.
Till Attila szerint Budapestnek több fajta nézete van, autóból, gyalog vagy kerékpárral mindig mást lát az ember. Tilla SUP-ról nézve különösen kedveli a fővárost, de beszámol arról is, merre szeret biciklizni.
Tilla élvezi a „nagyon” turistás programokat is, például a belvárosi buli-negyedet. „Budapest különleges hangulatához sokat hozzátesz, hogy van vigalmi negyed. Értem, hogy az ott lakóknak nagy probléma, de én nem szüntetném meg. Biztosan lehet kompromisszumot találni.”
Podcast: http://enbudapestem.hu/2020/07/budapest-rejtett-szepsegei/
További kérdések, melyekre választ kapunk:
- Hogy kezeljük a műemlék épületeinket?
- Mely korszakok végezték a legnagyobb rombolást a fővárosi utcaképen?
- Milyen jelentést hordoznak a házak díszítései?
- Mit jelent, ha Hermész szobrot, sárkányt vagy méheket látunk díszítésként a homlokzatokon?
- Hol volt a mulató-negyed a 19. század második felében?
- Ki volt az első híres angol buliturista, és hol szórakozott?
Fotókredit: Süveg Áron / BVA
You must be logged in to post a comment.