- Országszerte 67 fiatal művészt és természettudományos tehetséget támogat a MOL Alapítvány
A MOL Tehetségtámogató Program Művészet-tudomány kategóriában idén 19 millió forinttal segíti a tehetségeket
A támogatást leginkább hangszervásárlásra és útiköltség-térítésre használják fel a diákok
A pécsi Bagi Flóra 8 éves korában kezdett el furulyázni, és nagyon gyorsan kiderült, hogy különleges tehetsége van mind a hangszerhez, mind a zenéhez. Flóra most barokk furulya nemzetközi versenyre készül és a szükséges új hangszerét a MOL Tehetségtámogató Program pályázatán nyert összegből tudja megvenni. Flóra azon 67 fiatal művészjelölt és természettudományos tehetség között van, akiket a MOL Alapítvány a művészeti és tudományos területeken támogat. A tehetségtámogató program idén összesen 19 millió forinttal támogatja a fiatal tehetségeket.
A MOL Tehetségtámogató Program ebben a tanévben összesen 19 millió forinttal támogatja a 10 és 23 év közötti eredményes művészjelöltek és természettudományos tehetségek pályafutását és további sikereiket. A beérkezett 267 pályázatból a szakértő zsűri értékelése után a pályázatokat kiíró MOL Alapítvány kuratóriumának döntése alapján 67-en kapták meg az igényelt támogatást.
Az elnyert támogatási összeget a tehetségek leginkább hangszer megvásárlására, előadások, tudományos versenyekre való felkészüléshez szükséges eszközök beszerzésére, vagy egy-egy verseny útiköltségeinek támogatására fordítják.
A 18 év alatti támogatottak között van többek között Barabás Lujza (Budapest) képzőművészeti tehetség, akinek alkotásait már a párizsi Louvre-ban is kiállították, valamint Topolánszky Vince Tamás (Szada) balettnövendék, aki a Prix de Lausanne nívós balettversenyre készül, amely már sok balettművész számára jelentett ugródeszkát a későbbi pályafutásához. Támogatást kapott Bagi Flóra (Pécs) is, aki 8 éves korában kezdett el furulyázni, és nagyon gyorsan kiderült, hogy különleges tehetsége van mind a hangszerhez, mind a zenéhez.
A 18. életévüket már betöltött fiatalok a Klasszis kategóriában kaptak támogatást, közöttük például Kovács Bálint (Győr) a salzburgi Mozarteum furulya szakos hallgatója és Horváth Roland (Sopron) informatikus, aki már 14 évesen sérültek kommunikációját segítő applikációt fejlesztett.
A zsűri tagjai voltak Devich Márton a Bartók Rádió igazgatója, Pázmány Karolina Ágnes vizuális nevelés tanár, a váci Apor Vilmos Katolikus Főiskola tanszékvezető-helyettese és Pertis Szabolcs matematika-fizika szakos tanár, népzenész. A MOL közhasznú alapítványán keresztül 2006 óta karolja fel a fiatal tehetségeket, eddig több mint 3000 művészeti vagy tudományos pályára készülő fiatal fejlődését segítette.
A támogatottak teljes listája a MOL Alapítvány honlapján érhető el:
https://molalapitvany.hu/cikk/muveszet-tudomany
További információ: www.molalapitvany.hu