FRISSS!!!
Home / Címlap / Folytatódik a tornatermek felújítása: a 2017/2018-as tanév folyamán újabb három iskola tornacsarnoka újult meg a Mi iskolánk bajnoka elnevezésű pályázatnak köszönhetően

Folytatódik a tornatermek felújítása: a 2017/2018-as tanév folyamán újabb három iskola tornacsarnoka újult meg a Mi iskolánk bajnoka elnevezésű pályázatnak köszönhetően

Közel egy millió forintból három újabb – két fővárosi és egy nagykanizsai – oktatási intézmény tornacsarnokát újították fel a Poli-Farbe festék- és vakolatgyár, illetve a Magyar Olimpiai Bizottság együttműködése révén. A megszépült csarnokokat olimpikonok avatták fel, akik mostantól névadóként ösztöntik a fiatalokat a sportra. „A Mi iskolánk bajnoka” elnevezésű kezdeményezés révén összesen már 12 megújult tornacsarnokban sportolhatnak országszerte a diákok.

Az Újpesti Bene Ferenc Általános Iskola névadójához méltóan igazán „sportos” intézmény, amelynek falai között sok egykori és jelenlegi élsportoló is tanult vagy tiszteletét tette. Dicsőségfalát 40 sportoló kéz-, illetve lábnyoma díszíti, köztük olyan legendáké, mint Bene Ferenc, Törőcsik András, Gyurta Dániel, Benedek Tibor, Berki Krisztián és Kiss Gergely. Az intézmény vezetője, Miskolczi Erzsébet elmondta: „Mozgalmas, gazdag sportéletet folytatunk az iskolában. Köznevelési sportiskolaként sokat teszünk a sport, a mozgás megszerettetéséért, az utánpótlás-nevelésért, valamint a szabadidősportért. A kiváló versenyeredményeik révén Budapest 15 legeredményesebb és aktívabb iskolái között tartják számon az intézményt. Öröm számunkra, hogy a felújítással egy lépcsőfokot tudtok abban az irányba is haladni, hogy szebb környezetben sportolhatnak diákjaink.„

A Mi iskolánk bajnoka” programban a tornaterem és a „szükségterem” felújítása, festése valósult meg közel egy millió forintból. A tornacsarnok az intézménnyel kiváló kapcsolatban álló Kiss Gergely háromszoros olimpiai bajnok, világbajnok vízilabdázó nevét viseli. A kiváló vízipólós, akinek egyesületének vizes osztálya is van az iskolában, elmondta: „Megtisztelő, hogy névadóként segíthetem, a gyerekeket a sport megszerettetésében. Fontosnak tartom, hogy már a legkisebbek is leljenek örömöt a mozgásban, megfelelő szakmai felkészültség mellett, egy szép, tiszta iskolai környezet, ebben csak segítséget jelenthet. „

A Zuglói Hajós Alfréd Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola tornaszobája- ahogyan az intézmény nevezi „mocorgó” – szintén megszépülhetett a pályázatnak köszönhetően. A pénzből kifestették a falakat és nyílászárókat. A tornacsarnok mostantól az iskola egykori tanulója, Földházi Zsófia ifjúsági olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok öttusázó nevét viseli. Az 1964-ben megnyitott nagykanizsai dr. Mező Ferenc Gimnázium megújult tornacsarnoka pedig a város szülötte, Siti Beáta olimpiai ezüst- és bronzérmes,  Európa-bajnok kézilabdázó nevét viseli eztán.

A Poli-Farbe festékgyár, a Magyar Olimpiai Bizottság és a Magyar Diáksport Szövetség 2014-ben indította el a jótékonysági programját. „A Mi iskolánk bajnoka” kezdeményezést vállalatunk szívügyének tekintjük, hiszen magunk eszközeivel hozzájárulhatunk a fiatalok egészséges életmódra neveléséhez, és olyan körülményeket tudunk teremteni a gyerekek számára, ahol élmény a sportolás”- hangsúlyozta Szabó Antal, a Poli-Farbe Kft. ügyvezető igazgatója. A vállalat a felújításokhoz most mintegy egymillió forint értékű festék- és vakolatanyaggal járult hozzá. A felújításhoz többek között beltéri falfestékeket, latexfestéket, glettanyagot, zománcfestéket biztosított a festékgyár az iskola igényeihez maximálisan igazodva.

A MOB és a festékgyár közös pályázata folytatódik, a 2018/2019. tanévben újabb iskolák vehetnek részt a pályázatban és tehetik szebbé környezetüket.

A Mi iskolánk programban részt vett iskolák és a felújított tornacsarnokok névadó olimpikonjai:

2014.

Szűcs Sándor Általános Iskola, Budapest IV. kerület – Dombi Rudolf olimpiai bajnok kajakozó

Bercsényi Miklós Általános Iskola, Szombathely, Pars Krisztián, olimpiai bajnok atléta

Bárdos László Gimnázium,Tatabánya – Csernoviczki Éva, olimpiai bronzérmes cselgáncsozó

2015.

Csanádi Árpád Általános Iskola, Sportiskola, Középiskola és Pedagógiai Intézet, Budapest XIV. kerület – Kozák Danuta,olimpiai bajnok kajakozó és Lőrincz Tamás, olimpiai ezüstérmes birkózó

Kazinczy Ferenc Értékközvetítő és Képességfejlesztő Általános Iskola, Budapest XXI. kerület – Módos Péter, olimpiai bronzérmes birkózó

Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Kápolnásnyék – Tóth Dávid, világbajnok kajakozó

2016.

Vörösmarty Mihály Gimnázium, Budapest – Cseh László olimpiai ezüst- és bronzérmes, világ- és Európa-bajnok úszó

Csík Ferenc  Általános Iskola és Gimnázium, Budapest – Risztov Éva olimpiai bajnok úszó

Gárdonyi Géza Általános iskola, Devecser – Darányi József súlylökő olimpikon

2017.

Újpesti Bene Ferenc Általános Iskola, Budapest, IV.kerület –  dr.Kiss Gergely, háromszoros olimpiai bajnok, világbajnok vízilabdázó

Zuglói Hajós Alfréd Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Budapest – Földházi Zsófia ifjúsági olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok öttusázó

dr. Mező Ferenc Gimnázium, Nagykanizsa – Siti Beáta olimpiai ezüst- és bronzérmes,  Európa-bajnok kézilabdázó

Ajánlott cikk

A robotok veszik át az uralmat a budapesti ÁRKÁD-ban február végén

A bevásárlóközpontban február 21. és 24. között robotika kiállítással várják a látogatókat Február utolsó hétvégéjén …

Vélemény, hozzászólás?

Ez a weboldal az Akismet szolgáltatását használja a spam kiszűrésére. Tudjunk meg többet arról, hogyan dolgozzák fel a hozzászólásunk adatait..

Annak érdekében, hogy Önnek a legjobb élményt nyújtsuk sütiket használunk honlapunkon. További információ

Az Uniós törvények értelmében fel kell hívnunk a figyelmét arra, hogy ez a weboldal ún. "cookie"-kat vagy "sütiket" használ. A sütik kicsik, teljesen veszélytelen fájlok, amelyeket a weboldal azért helyez el az Ön számítógépén, hogy minél egyszerűbbé tegye Ön számára a böngészést. A sütiket letilthatja a böngészője beállításaiban. Amennyiben ezt nem teszi meg, illetve ha az "Elfogadom" feliratú gombra kattint, azzal elfogadja a sütik használatát.

Bezárás