Csak szerdán 10-től 16 óráig ingyenesen tekinthetőek meg a kéziratok, 13 és 15 órakor pedig a kincseket az Önarckép álarcokban című Arany-emlékkiállítás kurátora, illetve a Kézirattár munkatársa be is mutatja az érdeklődőknek.
Az Arany János bicentenárium egyik legnagyobb eredménye, hogy a költőre irányuló figyelem születésének 201. esztendejében is töretlenül folytatódik.
Az emlékév alatt a Petőfi Irodalmi Múzeum gyűjteménye számos ritkasággal gazdagodott az Arany-hagyatékból. A költészet napján ezek a becses, eddig soha nem látott kéziratok lesznek láthatók, egyebek mellett az a Nógrád vármegyének írt levél is, amelyben a közéleti szerepvállalásra felkért költő osztja meg gondolatait a számára új szerepkörről. Írótársaihoz hasonlóan ugyanis a kiegyezést megelőző, sorsfordító 1859–61-es években szülőföldje városai, Nagyszalonta, Nagyvárad azzal keresték meg, hogy nagytekintélyű, országos hírű művészként vállaljon politikai szerepet és induljon el a választásokon. Sőt maga Tisza Kálmán is kérte, hogy induljon a képviselőjelöltségért. Arany ezzel kapcsolatos érzelmei és álláspontja is egyértelműen kiderül a kizárólag április 11-én a költészet napja alkalmából kiállított kéziratokból.
- Helyszín: Petőfi Irodalmi Múzeum (1053 Budapest, Károlyi u. 16.)
- Időpont: 2018. április 11-én 10-től 16 óráig
- A kéziratok megtekintése ingyenes, az Önarckép álarcokban c. Arany-emlékkiállítás belépődíjas