A család fejeként a férfiakat sokszor piedesztálra emelik, és olyan dolgokat várnak el tőlük, mint a mosógépszerelés, az eldugult lefolyó javítása, a kifogástalan gyepgondozás vagy az internethez kapcsolódó problémák megszüntetése. Bár mindenre nem tud megoldást nyújtani a UPC, az utolsóra mindenképpen: megérkezett a Wifipedia, ahol minden fontos információt megtalálunk a hálózatról, applikációkról, wifis eszközökről és az okosotthonokról, méghozzá egy helyen.
Valljuk be, nem születhet mindenki polihisztornak, így nem érthetünk mindenhez, de a legtöbbször persze nem vagyunk hajlandók elismerni, hogy segítségre van szükségünk – mondjuk amikor 1-1,5 órája, vagy inkább hete próbáljuk beállítani a wifit, sikertelenül, a család többi tagja pedig idegesen várja, hogy készen legyünk vele.
Ilyen esetekben a UPC wifi-kisokosa, a Wifipedia lehet a legjobb barátunk, ahol szinte bármilyen hálózati kérdésre megtaláljuk a választ. Az egy dolog, hogy csípőből (látszólag megerőltetés nélkül) át fogjuk tudni állítani a wifi jelszót, de olyan információk is a birtokunkba kerülnek majd mint, hogy mit tegyünk, ha a lakás egyes részein gyengébb a jel, vagy hogyan oldjuk meg, hogy gyermekeink kizárólag a biztonságos, nekik való tartalmakat lássák – ezt ők esetleg kevésbé értékelik majd, de párunknak biztosan imponáló lesz. Megtudhatjuk emellett, hogyan vehetjük igénybe a Wi-Free-t – amelyhez Magyarországon 500 ezer ponton lehet csatlakozni, és egyes külföldi országokban is díjmentes internetezést biztosít – vagy hogy mik azok az applikációk, amik jól jöhetnek, például netünk sebességének tesztelésénél, vagy a hálózati problémák megtalálásában. A Wifipedia mindezeken túl ahhoz is útmutatást ad, hogyan építsük ki lépésről lépésre okosotthonunkat, ahol a biztonság, a kényelem és az energiatakarékosság jegyében egy központi rendszer hangolja össze a lámpákat, a redőnyöket, a fűtést, a riasztót, illetve a konyhai- és egyéb elektronikus eszközöket. Ez azért elég kényelmesen hangzik, nem?
A Wifipedia oldalon – amelynek létrehozásában a Fastbridge is közreműködött – egyaránt megtalálhatjuk a hasznos, technológiai jellegű, biztonsághoz kapcsolódó, érdekes és persze a szórakoztató wifi-témákat is. Utóbbiról Nessaj, a népszerű magyar vlogger gondoskodik, aki a fiatalok nagy örömére lazán és érthetően ad internet-tippeket kezdőknek és haladóknak is. A kategóriák közötti eligazodást címkék is segítik, így kiszűrhetjük, mi érdekel minket igazán. A Wifipedia tehát nemcsak a kétségbeesett felhasználók mentsvára, de a kíváncsi, információra éhes internetezők és a jövő generációjának platformja is.
További információ: www.wifipedia.hu