KFI kurzus más „megvilágításban”
A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) és a BE LIGHT Kft. világítástechnikai vállalat 2021-ben indította el közös KFI kurzusát, melynek során a MOME hallgatói valódi, a gyakorlatban is hasznosítható, naprakész iparági ismereteket szerezhetnek elismert szakemberek segítségével, majd kisebb csoportokban egyedi pályamunkákat készítenek, gyakorlati kompetenciáikat is bővítve.
A MOME x BE LIGHT! együttműködés az év elején vette kezdetét, a részt vevő hallgatók egyedi fényinstallációt terveztek egy fiktív hotel közösségi terébe. Az októberben indult őszi kurzuson pedig a beton és a fény, a beton és a világítástechnika relációjára dolgoznak ki innovatív, előremutató ötleteket a jelentkezők.
A BE LIGHT Kft. számára mindig is kiemelt fontosságú volt az innovatív nemzetközi világítástechnikai eszközök, alapanyagok megismerése és meghonosítása a hazai piacon, a jó példák összegyűjtése a piaci és oktatási szereplőktől. A másik fókuszterület pedig az ágazat fejlesztése az utánpótlásképzés segítségével, a jövő világítástervező generációjának kinevelése. A vállalat ügyvezetője, Morvai Zoltán szerint „forradalom zajlik a világítástechnikában, jelentősen felértékelődött a vezérelt világítási rendszerek, illetve a világítástervezés szerepe. A gyártók keresik az új utakat, designvilágot és anyaghasználatot, amivel ki tudnak tűnni.” Ebben mindenképpen hatalmas szerepet kell, hogy kapjon a fiatal generáció, akik új, izgalmas látásmódot, ötleteket hozhatnak a szakmába.
A MOME-vel közösen indított kurzusban az innovatív lehetőségek és a fiatal szakemberek felkutatására irányuló két törekvés találkozik és kapcsolódik össze szorosan. A most elindult programban 18 hallgató vesz részt, 7 csapatot alkotva. Az előadások, kooperációk fő témakörei a LED- és a technológiai alapismeretek, a designkutatás, illetve a fény-beton kísérletek. Az a kitűzött cél, hogy az utolsó, 8. találkozó alkalmával a hallgatók már végleges terveket prezentáljanak.
A MOME x BE LIGHT! első kurzusára remek hallgatói ötletek érkeztek, melyekkel részletesebben itt lehet megismerkedni: https://www.octogon.hu/mome-x-be-light/.
A pályaművek alkotói:
- Ábrahám Viktória, Klöpfler-Topor Tibor és Szász Ramón – FÉNYFÜGGÖNY OPTIKAI SZÁLAKBÓL
- Turi Andris, Pál Judit és Lábady Leó REFRACTIONcímű munkája
- Dawson V. Viktória, Dudok Edit és Treffler Máté STJARNAcímű munkája
- Horváth Orsolya, Gyarmati Dezső, Pataki Katalin, Petruska Márta EMLÉKFÉNYcímű munkája
- Cserba Anna, Nagy Tamás, Németh Soma közös munkája, mely a LYRAcímet kapta
- Buja Hanna, Cseh Domokos és Fügedi Balázs QABEAcímű munkája
- Nyírő Eszter, Győri Simon, Tarcsi Dóra közös, FLAMEcímű munkája
- Bársony Cintia, Reviczki Dóri, Csutorás Marci AMURAcímű munkája
Az idei szemeszterben is hasonlóan előremutató, innovatív pályamunkákra számítanak a szervezők.
You must be logged in to post a comment.